מזונות ילדים

כל ילד זכאי לקבל מזונות מהוריו. היות והדין הישראלי מתבסס על הדין העברי, חובת התשלום של מזונות ילדים מוטלת על האב ומתעוררת בעיקר כאשר הילדים נמצאים במשמורת אצל האם.

מזונות הילדים משולמים לרוב עד גיל 18, ובמקרים מיוחדים, ניתן להאריכו עד לגיל 21, אך גובהו יופחת ל-1/3 מסכום המזונות המקורי.

דמי המזונות נקבעים על ידי בית המשפט תוך ניסיון להתחקות אחר צרכי הילדים בהווה ובעתיד ומתבסס על שקלול נתונים שונים, בין היתר, הכנסת האב (חישוב זה כמובן מותנה בכך שלאחר תשלום המזונות יוותרו לאב סכום דיו על מנת להתקיים בכבוד), צרכי הילדים (מזון, רפואה, חינוך), הוצאות מדור ומחיה (היכן מתגוררים הילדים? האם בדירה של האם, בדירה שכורה או בדירה עליה רובצת משכנתא?) ואף הכנסת האם, ככל שמדובר בהליך בבית המשפט לענייני משפחה.

כאשר זוג עורך הסכם גירושין, רצוי לקבוע בו מזונות ילדים מלאים עד גיל 21. כמו כן, על מנת לצמצם מחלוקות עתידיות, רצוי להחליט על כלל העניינים הקשורים בגידול ילדים, ביניהם שיעורים פרטיים, שיעורי נהיגה, טיפולים פסיכולוגיים ואבחונים למיניהם.

הסכם טוב הוא הסכם החולש על כל האפשרויות העתידיות ומספק להם מענה.

תחום מזונות ילדים הינו תחום מרכזי במשרדנו, משרד עורכת הדין גליה ברזילי. אנו דואגים לשים דגש ולהקפיד על כלל הפרטים, לרבות אלו אשר ההוריה אינו חושב עליהם בעצמו, בין היתר, בשל המתח והדאגה בו הוא שרוי בשלב זה.

טל: 074-7042771 נייד: 054-8171651

צור קשר