ידועים בציבור

סוגיית הידועים בציבור היא סוגיה מורכבת ורבת פנים, אשר הייתה נתונה להתפתחות ושינויים רבים במהלך השנים האחרונות.

בעבר, עמדת הפסיקה בנוגע להגדרת ידועים בציבור הייתה נוקשה, ונדרש להוכיח כי הזוג המדובר התגורר תחת קורת גג אחת. עם הזמן, כחלק מהמגמה הבוחנת יותר מהות מאשר צורה, כללי הברזל היטשטשו, והגדרת הידועים בציבור התרחבה עד כדי כך שלא נדרשים בהכרח מגורים תחת אותה קורת גג ובני הזוג הידועים בציבור יכולים אף להתגורר בבתים נפרדים לחלוטין.

צמיחתו והגמשתו של מוסד הידועים בציבור, התאפשרו בין היתר בשל ריבוי הזוגות שאינם יכולים ו/או רוצים להינשא כדת וכדין והיעדר אלטרנטיבה ראויה של חתונה אזרחית בישראל. הזוגות הללו כוללים כהן וגרושה, זוגות חד מיניים, או בני זוג אשר אידיאולוגית אינם מעוניינים בחתונה דתית.

על מנת שבני זוג יוכלו להוכיח כי התנהלה ביניהם זוגיות המזכה אותם בהכרה כידועים בציבור, עליהם לעמוד במספר קריטריונים, כאשר כל מקרה ייבחן לגופו של עניין ולפי מהות הדברים יותר מאשר לפי הכותרת או הצורה החיצונית.

ההכרה במושג ידועים בציבור חשובה ביותר שכן היא מקנה זכויות רבות לבן או בת הזוג, ביניהן, זכויות ברכוש, זכויות בנכסים עתידיים כגון פנסיה וקרנות למיניהן, זכויות לדמי מזונות אישה בנסיבות מסוימות, מזונות ילדים וזכויות נוספות.

משרדנו, משרד עורכת הדין גילה ברזילי, מתמחה בסוגיה זו של ידועים בציבור ומייצג בהצלחה הן את התובעים הדורשים לקבל הכרה כידועים בציבור וזכויות רלוונטיות בהתאמה, והן את הנתבעים אשר לפתע קיבלו תביעה מבן או בת זוג מהעבר הטוענים להכרה כידועים בציבור. משרד עורכת הדין גילה ברזילי מסייע בהתמודדות עם תביעות אלו במקצועיות ובהצלחה.

טל: 074-7042771 נייד: 054-8171651

צור קשר