הסכם ממון

הסכמי ממון – רק לעשירים?

מיתוס נפוץ זה מביא זוגות רבים שלא דאגו לזכויותיהם טרם נישואיהם, להילחם מלחמות גירושין ממושכות ויקרות, אשר פוגעות בהם וברכוש המשותף שנצבר במסגרת חייהם המשותפים.

לי זה לא יקרה

זוגות רבים נכנסים לחיי הנישואין עם מחשבה שהזוגיות שלהם תימשך לנצח, וכי במקרה של פרידה, זכויותיהם ישמרו ולא יירמסו על ידי הצד לו נישאו.

אולם, המציאות בפועל שונה מאותה ראיה רומנטית התחלתית, ומעידה כי בעת פרידה, זוגות עומדים על זכויות משפטיות מלאות אף אם בין בני הזוג סוכם אחרת בעל פה.

במציאות של ימינו, בה יותר ויותר זוגות נישאים בגילאים בוגרים, ומגיעים לחיי הנישואין עם רכוש וממון מסוים, גם אם מועט, ישנה חשיבות מרבית להסדרת חיי הנישואין באמצעות הסכם ממון.

הסכם הממון יוצר סדר ושקט אצל כל אחד מבני הזוג וקובע את חלוקת הרכוש והכספים במקרה של פירוד. למשל, איזה רכוש ייחשב לרכוש משותף ויתחלק בין שני בני הזוג ואילו כספים ורכוש יישארו בבעלות נפרדת של כל אחד מבני הזוג, לצורך העניין, חיסכון שחסך אחד מהצדדים קודם לנישואין או דירה שהורי אחד הצדדים רכשו עבורו לפני הנישואין.

הסכם הממון חשוב וחיוני בכדי ליצור בהירות והסכמות ביחס לעתיד. כאשר הסכם ממון נערך כהלכה וניתן לו תוקף של פסק דין, נחסך כאב לב, כסף רב והליכים משפטיים מרובים, אשר מתרחשים במסגרת הליכי פירוד ללא הסכם.

טל: 074-7042771 נייד: 054-8171651

צור קשר